FREQUENTLY ASKED QUESTIONS

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Poniżej udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jesteśmy firmą, która w jednym dniu skupia się tylko i wyłącznie na jednej realizacji ślubno-weselnej (nie powielamy terminów zleceń)*. Oznacza to, że zawsze wszystkie swoje siły i cały dostępny sprzęt jaki posiadamy kierujemy w danym dniu na jedno konkretne nagranie. Dlatego wykonamy film dla tych z Państwa, którzy jako pierwsi wpłacą zadatek na poczet wynagrodzenia. Uiszczenie tej opłaty równoznaczne jest z akceptacją naszej umowy i rezerwacją u nas terminu.
* Od września 2019 roku mamy w ofercie pakiet, w którym nagranie wykonuje samodzielnie jeden operator. W tej sytuacji możliwe jest przyjęcie dwóch zleceń na jeden termin, ponieważ nasi operatorzy mogą się wtedy rozdzielić i wykonać dwa oddzielne filmy ślubno-weselne.
Nasza firma skupia się wyłącznie na wykonywaniu filmowej pamiątki ślubno-weselnej. Jednak ze względu na liczne zapytania o wykonywanie fotografii ślubnej postanowiliśmy nawiązać współpracę z osobą, z którą bez przeszkód będziemy mogli wykonać dobrze zarówno film jak i zdjęcia ślubne, nie wchodząć sobie wzajemnie w drogę. Naszym partnerem jest Radek Pizoń (www.zakochani.eu) - utalentowany fotograf, który co roku "łapie coraz lepsze kadry", coraz bardziej się rozwija w tej dziedzinie sztuki jaką jest fotografia ślubna, a to dzięki licznym szkoleniom i warsztatom, na które co roku uczęszcza.
Rozpoczęcie prac uwarunkowane jest wyborem pakietu ( 1 - od przygotowań Panny Młodej; 2 - od przygotowań Pana Młodego; 3 - od fryzjera/kosmetyczki). Po zakończeniu przygotowań rejestrujemy błogosławieństwo rodziców, ceremonie ślubu, krótki fragment życzeń (nie dotyczy pakietu 1) oraz przyjęcie weselne do zakończenia oczepin.
Każdy pakiet naszych usług mogą Państwo dowolnie rozszerzać o opcje dodatkowe (usługi i dodatkowy sprzęt) przedstawione w naszej ofercie.
Do nagrywania naszych produkcji używamy aparatów bezlusterkowych z wymiennymi jasnymi obiektywami, które gwarantują niesamowitą głębie obrazu, a także zawsze mamy w rezerwie zapasowy aparat na wypadek "nieprzewidzianych wydarzeń". Rejestrujemy materiał filmowy w jakości Full HD, a poza aparatami używamy całej masy dodatkowego sprzętu, takiego jak: urządzenie do stabilizacji obrazu (gimbal), krótką jazdę kamerową (slider), statywy, monopody, wysięgnik kamerowy (kran), sportowe kamery GoPro do ujęć wewnątrz auta i na przyjęciu weselnym w trudno dostępnych miejscach, a także dron do wykonywania ujęć "z lotu ptaka". Do rejestracji oddzielnej ścieżki audio używamy dodatkowo cyfrowych rejestratorów dźwięku.
Długość trwania filmu zależna jest od wybranego pakietu usług. Film wykonywany przez jednego operatora trwa od 60 do 90 minut, film wykonywany przez 2 lub 3 operatorów trwa od 90 do 120 minut. Jest to gwarancją, że nie zanudzimy widza monotonią i powtarzalnością zdarzeń. Możliwe jest także wykonanie filmu ślubno-weselnego o długości około 30 minut.
Wszystko to zależy od naszych wspólnych ustaleń, których dokonujemy podczas jednego ze spotkań. Każdy ślub jest inny i poza przysięgą może mieć równie ważne elementy do uwiecznienia na filmie. Jeżeli jednak nie macie w planach zarejestrowania czegoś szczególnego, to proponujemy montaż krótkiego filmu z tej ceremonii.
Opowiemy o nim na przykładzie ślubu kościelnego. Całość wydarzeń z kościoła staramy się zmieścić w czasie około 10 minut. Ten etap filmu dzielimy na 3 części: klip od momentu rozpoczęcia mszy do przysięgi małżeńskiej, przysięga z oryginalnie zarejestrowanym dźwiękiem, klip po przysiędze do momentu wyjścia z kościoła. Jeżeli podczas homilii ksiądz skieruje swoje słowa bezpośrednio do Młodej Pary to postaramy się wybrać z jego wypowiedzi co najlepsze i zamieścić podczas pierwszego klipu. Na życzenie Młodej Pary możemy zamieścić w filmie homilię w całości.
Muzykę potrzebną do udźwiękowienia filmu dostarcza nam Młoda Para. My możemy jedynie zasugerować jaki typ muzyki będzie odpowiedni pod daną sytuację. Ze względu na to iż pamiątkowy film ślubno-weselny ma być również wizytówką naszej firmy, możemy odmówić wykorzystania w filmie niektórych utworów, jeżeli uznamy ich treści lub styl muzyczny za niepasujące do zarejestrowanego materiału.
Decydując się na wybór naszej firmy poznaliście styl w jakim wykonywaliśmy poprzednie realizacje oraz ich rezultat. Dlatego wierzymy, że obdarzycie nas zaufaniem i pozwolicie zrealizować film według naszych pomysłów i poczucia estetyki. Oczywiście wszelkiego rodzaju pomysły i sugestie z Waszej strony są mile widziane.
W zależności od terminu wykonania nagrań czas oczekiwania na gotowy film wynosi od 10 do 100 dni robocyzch (licząc od ostatnich nagrań, np: nagrania ujęć plenerowych). Jeżeli jesteście bardzo niecierpliwi i chcielibyście swój film mieć gotowy jak najszybciej, to możecie skorzystać z usługi "ekspresowego montażu" czyli montażu filmu poza kolejnością. Sprawdźcie naszą ofertę.
Żyjemy w czasach kiedy w każdym zakupionym telewizorze standardem jest wejście pamięci zewnętrznej USB. Nasi klienci otrzymują więc swój film na trzech okolicznościowych pendrive'ach w najlepszej zarejestrowanej jakości Full HD. Pliki filmowe zapisujemy w najpopularniejszym formacie mp4, co gwarantuje że będzie można je wszędzie odtworzyć. Nie będzie więc potrzebne żadne dodatkowe urządzenie jak miałoby to miejsce chociażby w przypadku filmu na płytach DVD.
Istnieje również możliwość zamieszczenia filmu na naszym serwerze do późniejszego pobrania przez Młodą Parę - szczególnie zalecamy tę opcję dla Par mieszkających poza granicami Polski.
A czy będąc w restauracji prosicie poza zamówionym daniem o resztę składników, z których zostało ono przyrządzone? Podczas rejestracji Waszego materiału filmowego, korzystamy ze specjalnie przygotowanych ustawień w naszych aparatach. Sprawiają one, że nagrany materiał może znacząco odbiegać od tego, który otrzymacie od nas w gotowym filmie. Dopiero po jego obróbce (m.in. koloryzacji) nabiera on tych cech, które nadają mu odpowiedni wygląd (m.in. jasność, nasycenie, kontrast). Nie chcemy, aby "surowy materiał" przypadkowo został przez kogoś opublikowany i mógł zrobić nam anty-reklamę. U nas jak w restauracji - dostaniecie danie główne.
Jesteśmy legalnie działającą firmą wpisaną do CEIDG, która za wszystkie wykonane usługi wystawia stosowne dokumenty (paragon lub fakturę na życzenie klienta). Źródłem naszego dochodu są jedynie realizacje filmowe i usługi audiowizualne, które świadczymy na terenie całej Polski.

Przy nagrywaniu filmów istotna jest dla nas logistyka działań i dbałość o każdy detal, a na wartość naszych usług mają wpływ między innymi:
liczba osób biorących udział przy rejestracji materiału i późniejszej jego obróbce
indywidualne podejście do każdego z realizowanych filmów (ustalenie przebiegu wydarzeń podczas spotkania przed realizajcą)
wykorzystanie profesjonalnego sprzętu filmowego (w tym posiadanie sprzętu zapasowego) i innych dodatków
wiedza (kilkanaście przeczytanych książek), doświadczenie (nabyte przy wielu realizacjach) i umiejętności operatorów oraz montażystów
zakup nośników pamięci, na których otrzymacie gotowy film
przy większych odległościach koszty dojazdu i ewentualnego noclegu
Jeżeli nie uzyskaliście jeszcze odpowiedzi na nurtujące Was pytania, to zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.